» » Komary
  • WYPRZEDAŻ

Ostatnie aktualności

Kontakt

Chmura tagów

Komary

Data dodania: 14-03-2010

Samica komara potrzebuje krwi do produkcji jaj. Krew jest bogatym w białko pokarmem. Człowiek wabi komary zapachem potu, dwutlenkiem węgla oraz  ciepłem.Samica przekłuwa skórę człowieka kłujką i wpuszcza do rany ślinę, która zawiera substancje znieczulające i zapobiegające krzepnięciu krwi. Co jest potem, wszyscy wiemy, swędzenie , pieczenie i bąble. (środki łagodzące po ukąszeniu) . Można też zastosować ZAP-IT po ukąszeniu, kilkukrotne kliknięcie tym urządzeniem w miejsce ukąszenia łagodzi swędzenie i zapominamy o problemie, nie rozdrapujemy, co jest ważne szczególnie dla dzieci.. 

Samce komarów nie potrafią przebić skóry i odżywiają się tylko wyciekającym sokiem roślin i nektarem kwiatów.  Dla ludzi są więc nieszkodliwe .  Samice komarów składają jaja do wody (do 2100 jaj składanych w 30 złożach u komara brzęczącego).
Już po ok 24  godzinach ze złożonych  jaj wylęgają się larwy. Z larw  po 7-10 dniach powstają poczwarki, następnie z  poczwarek po 2-4 dniach wylatują osobniki dorosłe gotowe wydać w ciągu jednego  roku aż  4-5 następnych pokoleń komarów.

Od jednej samicy w ciągu roku powstają miliony potomnych osobników. Zapłodnione samice zimują w chłodnych i stosunkowo wilgotnych miejscach. Często są to piwnice,  strychy, stajnie, obory. Oczekują tam  na ciepło wiosenne.

Komary boleśnie kłują, co powoduje miejscowe odczyny zapalne, silne swędzące obrzęki i zaczerwienienia. Ślina samicy komara może być przyczyną uczuleń i świądu. Komary przenoszą mikroorganizmy chorobotwórcze z ptaków domowych i dziko żyjących, na zwierzęta domowe i ludzi. 
Najskuteczniejszym wg nas  repelentem jest MUGGA    Zobacz też inne  preparaty  na komary .

 


Przejdź do strony głównej

Promocje

Opinia o produkcie

rewelacja!!!trup się ściele gęsto:) 3 dni i po robalach:).. dla pewności za jakiś miesiąc wystawię płytkę( też kupiłam)
Ocena produktu 5/5
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).