» » » EXPEL - Pułapka na ślimaki 2 szt.
  • WYPRZEDAŻ

Ostatnie aktualności

Kontakt

Chmura tagów

EXPEL - Pułapka na ślimaki 2 szt.

EXPEL - Pułapka na ślimaki 2 szt.

Koszt wysyłki:od 9,90 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 15,90 zł
Przesyłka pocztowa ekonomiczna - 9,90 zł
Przesyłka pocztowa priorytetowa - 11,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Numer katalogowy:GL-71

Stan magazynowy:


Zapytaj o cenę
  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)
PUŁAPKA NA ŚLIAMKI - wyjątkowo skuteczna zabezpiecza aż 20m2

Zasady zastosowania pułapek:
1. Pułapki najlepiej jest rozmieszczać na obrzeżu ogrodu
2. Na miejsca wystawienia pułapek należy wybierać w pobliżu tras przemieszczania się ślimaków - należy tu obserwować pozostawione na podłożu smugi.
3. Przy pierwszym wstawieniu pułapek lub w przypadku przedłużających się okresów bezdeszczowej pogody w celu zaktywizowania ślimaków wskazane jest (jeśli ogród nie jest zaopatrzony w system automatycznego nawadaniania) w porze wieczornej intensywne podlanie ogródka. Czynność należy wykonać przynajmniej raz w tygodniu.
4. Jedna pułapka zabezpiecza ok. 20m2 powierzchni ogrodu.


Zasady ogólne ochrony ogrodu przed ślimakami:
1. Ślimaki wybierają miejsca bogate w wilgoć. W przypadku występowania w ogrodzie miejsc stale wilgotnych należy próbować doprowadzić ich do wysuszenia.
2. Zaleca się oczyszczać ogród z martwych, ściętych roślin będących łatwym pokarmem i wygodnym schronieniem dla ślimaków.
3. Zaleca sie usuwać z ogrpdu zbędne kamienie, zniszczone elementy ogrodzeń, deski. Są to miejsca wybierane przez ślimaki na kryjówki.
4. Wskazane jest intensywnie wzruszać ziemię późną jesienią. Do składania jajek oraz chroniąc się przed zimą ślimaki często wybierają miejsca tuż  od powierzchnią ziemi - zagłębienia, szczeliny, dołki. Zarówno jajka jak i osobniki dorosłe odsłonięte na powierzchni ziemi zimą giną.
5. Ślimaki składają jajka wyglądające jak wybielone, małe galaretowate kuleczki o średnicy ok. 4mm. Stale przeglądając ogród w miejscach dostępnych obserwacji a wybieranych przez ślimaki do składania jaj - miejsca stale wilgotne, zacienione, o cechach kryjówek - odnajdując złożone jajka i niszcząc je możemy doprowadzić do znaczącego uszczuplenia ich ilości oraz populacji mogących wykluć się z nich osobników.
6. Pożyteczne może okazać się przywabienie do ogródka - nawet na stałe - drapieżnika będącego naturalnym wrogiem ślimaków - najlepiej jeża. Możemy to zrobić rozsypując często na obrzeżu ogródka suchą karmę dla psów.

Sposób użycia:
1. Wybrać miejsce do rozmieszczenia pułapki
2. Wykopać łopatką otwór w ziemi - adekwatny do głębokości spodu pułapki. Spód pułapki ma przekrój kwadratu co ułatwia wykopanie dołka łopatką.
3. Nalać do spodu pułapki piwo w ilości ok. 300 ml i dodać 1-2 krople atraktantu. Atraktant jest substancją spożywczą nieszkodliwą dla ludzi i zwierząt domowych. PIWO POŁĄCZONE Z ATRAKTANTEM PRZYWABIA ŚLIMAKI 20 RAZY SILNIEJ NIŻ SAMO PIWO.
4. Nałożyć wieko na spód pułapki.

UWAGA!!
Różne śliamki różnie reagują na różne atraktanty. w przypadku braku oryginalnego atraktantu można stosować inne substancje wabiące ślimaki, które posiadamy w dom, jednak skuteczność dzialania pułapki będzie znacznie niższa.
Mozna wypróbować skuteczność następujących atraktantów:
- piwo
- woda + fusy z kawy mielonej
- herbata + drożdże piwowarskie suszone + miód + woda
- liście sałaty
- mleko + woda 1/1
- sok z winogron.


Ilość: 2 sztuki

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).